Reklamę ogląda obecnie: 6 osób
Ostatnia aktualizacja oferty:30/11/-0001

Ścieżka przyrodniczo-leśna w Białogórze

, Białogóra

Opis

Białogóra to nadmorska miejscowość wypoczynkowa położona tuż obok Dębek. Wielu turystów przyjeżdża do niej w okresie letnim, lecz niewielu z nich zdaje sobie sprawę z unikalności i bogactwa okolicznych lasów. Idąc nad morze warto wybrać drogę, która prowadzi przez ścieżkę dydaktyczną, która została częściowo poprowadzona przez niezwykle urokliwy Rezerwat Przyrody Białogóra. Ścieżka pokazuje unikatową przyrodę bagien, torfowisk i lasów nadmorskich.

Ścieżka zaczyna się bezpośrednio w miejscowości, a kończy dopiero na plaży. Ma długość około 1300 m, a na jej trasie ustawionych zostało 38 tablic.

Tablice umieszczone na ścieżce przybliżają zwiedzającym tematykę związaną z roślinami, zwierzętami oraz siedliskami Natury 2000 występującymi na terenie "Rezerwatu Białogóra". Po drodze przygotowano także dwa miejsca odpoczynku.

Ścieżka pokazuje unikatową przyrodę bagien, torfowisk i lasów nadmorskich. Podczas pobytu w Białogórze warto choć raz się niej pojawić.

Ta reklama została wyświetlona : 28486 razy

Oceny i opinie turystów:

Ścieżka prowadzi przez piękny las, który latem daje dużo chłodu. Ogólnie ścieżka jest bardzo interesująca, można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy

2021

I Ivo

5

średnia z 1 opinii

www.karwia.com 2024